.

.

New
Пет starвездени графики 26.2 овална налепница винил декларација Изберете боја и големина 3 или 5 маратонско џогирање на трчање

Пет starвездени графики 26.2 овална налепница винил декларација Изберете боја и големина 3 или 5 маратонско

DEN 60.64

Тековен
Во продавницата

Водоотпорен водоотпорен винил со високо квалитетен затворен/отворен простор (вклучени упатства за апликација) Бесплатна домашна испорака (ве молиме потврдете ја вашата адреса за испорака пред да нарачате). Изберете од 3 "x 2" или 5 "x 3,5". Направено во САД. Налепница за винил сечење значи дека нема позадина или јасна поддршка. Само сликата е леплив дел! -Тоа не се прилепуваат. -Со ве молам, нанесете само на чиста, сува површина. Подолу се дадени неколку упатства за тоа како да ги примените овие налепници : Чекор 1 Бришење на налепницата за да бидете сигурни дека лентата за пренесување правилно се придржува до налепницата со рака или нешто цврсто како кредитна картичка. Чекор 2 Исчистете ја и исушете ја посакуваната област. Налепниците ќе се држат најдобро за да исчистат мазни површини. Чекор 3 Извадете ја поддршката на хартијата полека Осигурете се дека налепницата останува придржувана до транспарентната лента за пренесување Чекор 4 Внимателно поставете ја налепницата до посакуваната област. Откако налепницата ќе се држи, ќе биде скоро невозможно да се репозиционира без да се уништи налепницата. Бришење на налепницата од едната до другата страна, елиминирајќи ги сите воздушни меури. Чекор 5 Користете објект со тврда работа како кредитна картичка за да бидете сигурни дека целата налепница е целосно придржувана на површината. Чекор 6 полека извадете ја лентата за пренесување. Да се ​​осигураме дека ниту еден дел од налепницата не останува на лентата за трансфер. Чекор 7 Проверете дали се меурчиња за воздух. Во повеќето случаи, воздушните меурчиња можат да се работат до работ на налепницата, но ако не, дупката за пин ќе му овозможи на воздухот да излезе и да стане практично невидлив, откако ќе го снема меурот. Тоа е тоа! Вашата налепница сега е безгрижна. Willе трае низ дожд, сон, снег и нежно миење. Налепницата можете да ја отстраните од стаклени површини со сечило на жилет или во повеќето случаи нокти ќе го започне процесот на отстранување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди