.

.

New
Регулатор на азот на Betooll со 0-600 PSI опрема за испорака на опрема за испорака месинг за влез во излез

Регулатор на азот на Betooll со 0-600 PSI опрема за испорака на опрема за испорака месинг за влез во излез

DEN 1430.40

Тековен
Во продавницата

CGA580 Inlet Connection, 1/4 инчен маж за излез на пламен и лесна за читање 2 инчни мерачи со заштитни чизми за мерач на гума Регулатор на азот, притисок на испорака 0-4000 psi. Издржлив клип за месинг дизајнирана дијафрагма, само-повторно поставување на вентилот за олеснување (не е дизајниран да го заштити системот низводно). Голема рачка од месинг со месинг со завртка за прилагодување на притисок од не'рѓосувачки челик и штрака за регулатор што спречува жолчење. Обезбедете безбедност : Точното читање на регулаторот на азот ќе ви помогне да го прилагодите притисокот пред да работи HVAC. Заштедете време : Подгответе правилен притисок на регулаторот на азот за HVAC ќе помине помалку време со точно и брзо читање. Заштедете потрошувачка на гас : Регулаторот на азот може да прочита директно без да проба одново и одново. Мерач на низок притисок - Притисок на испорака 0-600psi. Мерач на висок притисок - Притисок на испорака 0-4000psi.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди