.

.

New
целициозен Мат Заштитник На Екранот Против Отсјај Компатибилен Со Никон Д810 [Пакет од 2]

целициозен Мат Заштитник На Екранот Против Отсјај Компатибилен Со Никон Д810 [Пакет од 2]

DEN 159.20

Тековен
Во продавницата

Ултра тенок мат заштитен филм дизајниран специјално за никон Д810 Облогата против отсјај ја подобрува видливоста на екранот при амбиентална светлина со значително намалување на отсјајот на екранот и рефлексиите слични на огледало. Го штити Никон Д810 од гребнатини и гребнатини и помага во намалување на дамките на прстите. Цврсто се прилепува на рамната површина на екранот без да ја попречува чувствителноста на допир. Пакетот вклучува : 2 x никон D810 заштитници на екранот и комплет за апликација. Условите на амбиенталната светлина создаваат рефлексии од сјајните површини, па оттука вишокот светлина од сончева светлина или внатрешно осветлување ја нарушуваат видливоста и ја одвлекуваат непречената интеракција со вашиот дигитален дисплеј. Целициозен Мат За Никон Д810 е заштитник на екранот што го решава ова ограничување на сјајната површина со својата обвивка против отсјај. Заштитникот на екранот базиран на филм дифузира рефлексии слични на огледало, помагајќи во зголемената видливост и со неговата мат површина помага да се намалат дамките на прстите. Заштитникот е лесен за нанесување со напредна силиконска леплива подлога која цврсто се прилепува на екранот без заробени воздушни џебови. Пакетот вклучува 2 заштитници на екранот За никон Д810 и комплет за апликација.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди