.

.

New
Мерач на детектор на загадување на воздухот Qinersaw, Тест за температура и влажност, детектор за комплет за воздушен тестер во реално време, јаглерод диоксид детектор

Мерач на детектор на загадување на воздухот Qinersaw, Тест за температура и влажност, детектор за комплет

DEN 5052.32

Тековен
Во продавницата

【Едноставна и компактна】 Вградена батерија од 3000m Ah литиум Мониторот за квалитет на воздухот е мал по големина и е едноставен во дизајнот. Може да се користи не само како инструмент за тестирање, туку и како часовник и декорација, и може да се користи во домови со различни стилови на декорација. 【Интуитивни параметри】 3,5-инчен TFT екран со висока дефиниција може јасно да прикаже различни параметри на воздухот, вклучувајќи CO2, температура и влажност, време, датум.160 ° Со широк агол на гледање овозможува да се прочита аголот. Function Функција за снимање на податоци】 Тестер може да зачува повеќе од 65.534 тест податоци. Вие не можете да ги видите само податоците во реално време, туку и да ги видите претходните историски податоци. 【Откривање на сензори на полупроводници】 Користење на чип за откривање висока прецизност, уникатен дизајн на воздухот на воздухот, податоците за откривање се поточни и сигурни, брзината на одговор е подобрена. Ви благодариме за довербата и поддршката! Ви посакувам среќен живот. Ако ви треба долг век на траење на батеријата, ве молиме вклучете го во дневната соба или во автомобилот. Поради дисплејот и рачното мерење, може да има мали разлики во големината и бојата на производот. Ве молиме, разберете. Спецификација : Име на производот : Детектор за квалитет на воздухот Детектор Производ Боја : Whitemateal : Absvoltage : 5 V, 1 адаптација Технологија : Полупроводник за сензори за сензори за складирање Режим на складирање : УСБ -пополнување + USB Директна приклучок : CO2, Температура и хумарност Ко2 Тест опсег Опсег на тест опсег : 400 ~ 4000ppmtemperature Тест : - 9 ~ 55 ℃ Опсег на тест за влажност : 0 ~ 100% Работно време : 8 ~ 10 Услови на часови : -9 ℃ 55 ℃,.

Останатите карактеристики

Product name:
Air quality detector
Product color:
white
Material:
ABS
Voltage:
5V, 1A
Detection technology:
semiconductor sensing technology
Power storage mode:
USB charging + USB direct plug
Function:
CO2, temperature and humidity
CO2 test range:
400~4000ppm
Temperature test range:
-9~55℃
Humidity test range:
0~100%
Working hours:
8~10 hours
Working conditions:
-9℃~55℃,
Обновено

Слични понуди