.

.

New
Fydxeud цврста боја сатенска ткаенина лента за завиткување на подароци, занает, лак за коса, свадба деко…

Fydxeud цврста боја сатенска ткаенина лента за завиткување на подароци, занает, лак за коса, свадба деко…

DEN 79.84

Тековен
Во продавницата

Материјал : 100% полиестер Цврста боја на сатенска лента секоја ролна има 25 -тина. Висок квалитет со панделки се состои од висококвалитетна полиестерска сатенска лента. Овие панделки доаѓаат во широк спектар на бои и големини. Рибаните се исто така машини што се перат. Совршено за покани за венчавки, ленти за глава, невестински букети, шиење, корсет -лакирање, завиткување на подароци, лакови за коса, облека, уметност и занаети, украс за домови. Материјал : 100% полиестер. Цврста боја на сатенска лента секоја ролна има 25 -тина. Висок квалитет со панделки се состои од висококвалитетна полиестерска сатенска лента. Овие панделки доаѓаат во широк спектар на бои и големини. Рибаните се исто така машини што се перат. Совршено за покани за венчавки, ленти за глава, невестински букети, шиење, корсет -лакирање, завиткување на подароци, лакови за коса, облека, уметност и занаети, украс за домови. Овие разнобојни сатенски панделки ќе ги комплиментираат сите ваши DIY и занаетчиски проекти. Секоја ролна има 25 јарди лента. Изработено од висококвалитетен полиестер, овие лесни за свиткање и преклопни панделки имаат мазна текстура со мала сјај. Ibrивопитните панделки во боја се машини што се мијат и нема да избледат со времето. Апликациите вклучуваат DIY проекти, украси, завиткување на подароци, невестински или свадбени занаети, домашен декор, облека, додатоци за коса и детски уметности и занаети. Овие се совршена големина за да додадете детали на сите украси. Користете го како трим на занаетчиски проект, украсете го завиткување на подароците или едноставно предадете ги на wallидот; Овие панделки со светла боја ќе донесат живот на кој било празник или прослави.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди