.

.

New
Alniyatx Touch Touch Dimmable LED wallид за читање светло, светло за заштита на очите со флексибилно гушавост, светло за читање на USB за кревет, софа, музички штанд, канцеларија, патув

Alniyatx Touch Touch Dimmable LED wallид за читање светло, светло за заштита на очите со флексибилно гушавост,

DEN 1404.80

Тековен
Во продавницата

Овој дизајн на ламби е компактен, едноставен и убав, вклучувајќи USB излезен интерфејс, прилагодување на осветленоста и прилагодување на насоката на зрачење Индексот за рендерирање на бои на LED читање извор на светлина ra> 80, направете ја бојата на зрачење полна, прекрасна и реална, мека светлина за читање, намалување на замор на очите; Оваа LED wallидна монтажа е DC12-24 V нискиот напон го прави и безбеден и сигурен за употреба, едноставен фиксен дизајн на инсталација, може брзо да се инсталира на wallsидови, моторни автомобили, автомобили, каравани, чамци и други места ;. Ова е практична модерна ламба за едноставен стил на дизајн!. 【Stepless Dimming】 Оваа светлина на книгата ви овозможува да прилагодите 5% -100% Stepless затемнување на осветленоста преку копчето, .Омната светлина може да создаде повеќе топла и мирна атмосфера, совршена за ноќно спиење или релаксирање. 【Флексибилно гушаво дизајнирано】 Светилката за читање со гуска на вратот е лесно да се свитка на која било позиција како што сакате, обезбедувајќи ви 360 ° омнидирекционално осветлување. Исто така, стабилниот гушав обезбедува удобна светлина и можете да позиционирате и да фокусирате светло точно таму каде што сакате. 【Приватен простор за читање】 Најсоодветна светлина во книгата за читање на очите. Зачувување на приватен простор за читање за вас дури и кога партнерот спие до вас без да вознемирувате никого. Исто така совршена светлина за кревет за деца. 【Минималистички дизајн】 Светилката за читање на wallидот може да се инсталира на wallидот, плочката или површината на кабинетот, што не зазема простор и ви дава чиста и уредна околина. И, само треба да го поврзете приклучокот за напојување со приклучокот за напојување, а светлината на книгата ќе започне да работи. 【Услуга за клиенти】 Ние сме многу сигурни во квалитетот на нашите врвни светла за читање во кревет. И сите наши производи поминаа строга инспекција пред да испратат. Ако имате какви било прашања, не двоумете се да не контактирате. И ние нема да штедиме никакви напори да се справиме со тоа. 【Stepless Dimming】 Оваа светлина на книгата ви овозможува да прилагодите 5% -100% Stepless затемнување на осветленоста преку копчето, .

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди