.

.

New
Машка машка патека за чевли за трчање

Машка машка патека за чевли за трчање

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

Увезени Suede единствено. Овој машки чевли е за : тркачи на патеки кои имаат за цел да ја освојат патеката. Со супер светло и одговорно амортизирање плус надворешна плоча со голема трага, Catamount е изграден за да оди побрзо и подалеку на патеките. Перница и удобност : Новото соединение на ДНК блиц со средна боја е азот нанесена за да понуди ултралејно амортизирање плус адаптивно враќање на енергијата. Тракција и поддршка : Се чувствувате уверено на кој било терен, благодарение на дополнителната влечење на нашата леплива гума од леплива гума и нашата ажурирана балистички карпест штит кој ја штити стапалото од корени и карпи без да се чувствувате тврд под нозете. Високи перформанси во сите околини : TPU Mud Guard обезбедува заштита од остатоци од патеки, додека дренажните парчиња ослободуваат вода за да можат стапалата да се исушат побрзо. Внатрешното засилување на велур ја задржува ногата заклучена додека ги одржува остатоците надвор.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди