.

.

New
DC 12V 24V 36V 48V 72V мерач на батерии, Индикатор за монитор на напон на напон на батеријата, тестер

DC 12V 24V 36V 48V 72V мерач на батерии, Индикатор за монитор на напон на напон на батеријата, тестер

DEN 191.84

Тековен
Во продавницата

3 во 1 мерач на напон на батеријата - со копче за вклучување на функцијата за да изберете капацитет на батеријата, напон во реално време или исклучување; Нова функција за аларм, кога капацитетот на батеријата е помал за 20%, екранот на екранот ќе трепка на алармот (Забелешка : пакетот вклучува само 1 мерач на батерии!). Монитор за статус на универзална батерија - Широк опсег на внес на напон за работа DC 12 V -84 V. може автоматски да се открие на точниот напон според напонот на батеријата. Погодно за различни типови на батерии-се вклопува на 12 V/24 V/36 V/48 V/60 V/72 V/84 V олово киселина батерија, батерија со тринална литиум, полимерна литиум-јонска батерија, литиум јонска батерија од 3-15 серии, батерија за складирање, вода батерија, итн. (Белешка : Не може да се користи за батерии на литиум со железо фосфат, 1-2 Li батерии во серија и над 15 лични батерии во серија. Чувствителен LCD дигитален дисплеј - Малиот читач на напон на батеријата со PVC водоотпорен екран потерктор, чист и светло сино светло LCD дисплеј од кој било агол; Ниска потрошувачка на работна енергија (5 MA MAX), во дополнителни, има копче за исклучување за тоа. Мултифункционална апликација - Погодна за (Јамаха) Количка за голф, РВ, морски, брод, (Езго) клупски автомобил, моторцикл, автомобил, велосипед, ебике, скутер, камион, возило, џет -ски, виklушкар. Овој мерач на батеријата широко го користи во олово киселина и литиум-јонска батерија. Може да го открие капацитетот на батеријата и напонот. Со функција на аларм на блиц кога е пониско ниво на батерија. Најдобар пријател за вашата количка за голф, РВ, морски, клупски автомобил, мотор. Широк работен опсег на напон, DC 12-84 V 3 модели да изберете со копчето за функција : капацитет на батеријата, напон во реално време и исклучување „Новата функција за аларм за блиц започнува автоматски кога капацитетот на батеријата помалку од 20%. Исчистете и светла ЛЦД дигитален дисплеј, ПВЦ водоотпорен екран Повторна заштита на потерктор, процент на електрична енергија, напонска вредност на точен дисплеј, точност на напон од 1% мала потрошувачка на енергија мала големина и преносна, поврзана со батеријата, приклучокот и игра во употреба Лесни технички параметри : Работен напон : DC 12-84 V Работна струја : .

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди