.

.

New
Море до самит алфа сет за кампување за кампување со нож, вилушка и лажица

Море до самит алфа сет за кампување за кампување со нож, вилушка и лажица

DEN 447.84

Тековен
Во продавницата

Ултралејт и супер силен алуминиумски алуминиумски алуминиум Е во согласност со стандардите за безбедност на храна на ФДА. Мазна мат финиш. Трајни алуминиумски прибор за јадење поставени за кампување, ранец, пловење или излети. Сетот вклучува засилен нож, вилушка, лажица и мини карабинер за да се постави заедно. Тешко-анодизиран алуминиум со мазна матна завршница е тежок и лесен за доживотна употреба. Секое парче има шестоаголна дупка (3мм, 4мм или 5мм) во рачката што може да се користи како клуч за поправка на шпоретот. Секој прибор мери нешто повеќе од инчи со големина, а сетот тежи 37g; миење на рацете (не треба да се мие во машина за миење садови). Трајни алуминиумски прибор за јадење поставени за кампување, ранец, пловење или излети. Сетот вклучува засилен нож, вилушка, лажица и мини карабинер за да се постави заедно. Тешко-анодизиран алуминиум со мазна матна завршница е тежок и лесен за доживотна употреба. Секое парче има шестоаголна дупка (3мм, 4мм или 5мм) во рачката што може да се користи како клуч за поправка на шпоретот. Секој прибор мери нешто повеќе од инчи со големина, а сетот тежи 37g; миење на рацете (не треба да се мие во машина за миење садови). Комплетот за прибор за јадење Alphalight, вилушка и нож користи траен алуминиум во елегантен, но сепак силен облик за да создаде исклучително лесен прибор. Отечената обвивка формирана од тврда анодизација го опфаќа алуминиумот, за да се елиминира ризикот од исцедување на легурата во храна. Карактеристики : . Забелешка : Чистачот што се користи во машините за миење садови ќе ја оштети анодизацијата, така што алфа -прибор за јадење не треба да се мие во машина за миење садови.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди