.

.

New
SR13 82mm камера пакет на леќи капаче на капакот UV CPL FLD филтер четка компатибилна со Leica SL Leica SL2 со Panasonic 70-200mm f/2.8 Lumix S Pro O.I.S. Леќи со L-Mount

SR13 82mm камера пакет на леќи капаче на капакот UV CPL FLD филтер четка компатибилна со Leica SL Leica SL2 со Panasonic

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

Аспиратор за леќи за блокирање на вишок сончева светлина и заштита на леќите од случајно скршени Капаче за леќи за заштита на леќите од прашина и нечистотија. УВ филтер за блокирање на ултравиолетови зраци и заштита на леќи од лошо време и материјал (вода, мастило, песок). CPL филтер за елиминирање на рефлектираната светлина од неметална површина како што е стакло или вода. FLD филтерот е филтер за корекција на боја за отстранување на дополнителна зелена боја од снимање фотографии или видео. Чистење на пенкало за четка за отстранување на прашина и нечистотија од леќите. Дијаметарот на аспираторот за филтри и леќи : 82мм. Компатибилен со : Leica SL со Panasonic 70-200mm f/2. Леќи со L-Mount. Компатибилен со : Leica SL 2 со Panasonic 70-200mm f/2. Леќи со L-Mount. Аспиратор за леќи, капаче за леќи, УВ филтер, филтер за CPL, FLD филтер, пенкало за чистење. Аспиратор за леќи, капаче за леќи, УВ филтер, филтер за CPL, FLD филтер, пенкало за чистење. Најдобар партнер на вашата камера за време на одмор и патување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди