.

.

New
Камоланд Дише широк широк облик на буни капа на отворено UPF 50+ Заштита на сонцето мрежа сафари капа за патување риболов

Камоланд Дише широк широк облик на буни капа на отворено UPF 50+ Заштита на сонцето мрежа сафари капа за

DEN 287.84

Тековен
Во продавницата

100% полиестер Затворање на копчињата. Само миење на рацете. Една големина најмногу одговара. Обем на главата 22-23,5 инчи. Прилагодливи цртежи за вклопување, жицата на брадата нуди добра стабилност дури и во ветровити денови. Унисекс, возрасен, за мажи и жени. Оваа капа за корпи има широк облик што дефинитивно ќе ја заштити вашата кожа (лице, уво, вратот) од сонцето или дождот, а исто така има и мрежна површина на врвот за да помогне во вентилацијата да остане кул. UPF50+, без оштетување на зраците, без карцином на кожата. Одлични перформанси. Камоланд Буни нуди многу сенка и заштита од сонце. Преклопување е, може да се стави во мал џеб, прилично лесен за носење и враќање во оригинална форма при отворање. Тоа е отпорен на вода, и брзо суво, дишење и анти-потпевнување, лесен и издржлив. Сите се совпаѓаат. Обична стилска обична боја на сонцето во боја е совршен избор за надвор, патувања, туризам, водни паркови, плажа, лов, пловење, пешачење, одење, градинарство и какви било други спортски и активности на отворено. Купете со доверба. Материјал и изработка со висок квалитет, копчиња против низа, без ризик за целосна гаранција од 1 година. Забележавме дека е досадноста на повеќето капи на корпи со обична тен или маслиново боја, па оттука се додава посебна шема на маскирна во оваа капа од сонцето Камоланд за да се направи повеќе шарена, но не премногу екстравагантна. Ние веруваме дека маскирањето е атрактивна стилска боја за луѓе со добри вкусови. Неговиот широк голем облик (3.2-3,5 инчи) може ефикасно да ги спречи сончевите зраци од главата и вратот од сите правци, но сепак да не ја блокира линијата на видот за да обезбеди безбедност за сите активности.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди