.

.

New
Omnicore Design Multi Down со качулка правоаголна вреќа за спиење со 4PT. Вреќа за компресија работи

Omnicore Design Multi Down со качулка правоаголна вреќа за спиење со 4PT. Вреќа за компресија работи

DEN 1914.88

Тековен
Во продавницата

Вистински спецификации : Ние користиме независни лаборатории за тестирање на трети страни за да ги потврдиме -233 ℃ до 0 ℃ Температурен опсег е во согласност со Европскиот стандард (EN13537). Секоја температурна оценка има соодветна обвивка во боја : -10 F сина, 10f црвена, 30f жолта. Иновативна топлина : Користењето изолација од мулит надолу ги комбинира придобивките од затегнување од 650-сила за полнење стратешки слоевит со нашето комерцијално пополнување на Stratusloft. Обликот е важен : Нашата конструкција на 3Д кутии ви овозможува на вас и вашите loveубовни да се движат во текот на целата ноќ, додека да се осигурате дека изолацијата може да ве задржи топло. Дизајнот на мумијата со капи ја одржува главата топла со заробени топлина обидувајќи се да избега од главата. Ултра издржлива и отпорна на временски услови : Школка од 75-дејнични дијаманти (DWR) ве одржува суви. Удобно спиење : џебот од перница ви овозможува да облечете облека или да ја чувате перницата во кампот (продадена одделно) на место додека ракавот за спиење е дизајниран да ве спречи да не ја тркалате подлогата (ите). Температурната оценка на тестот се однесува само на мал дел од луѓето, пред се на оние кои можат да спијат целосно сè уште како горенаведениот Маникин. За остатокот од нас, нормалните луѓе кои се движат додека спијат, тестот EN13537 обезбедува универзален стандард за индустријата да ви овозможи да се споредите „како за„ вреќи за спиење низ брендовите. Горенаведената табела е пример за она што го препорачува EN13537 / ISO 23537 за дизајни за омникоре -10 F вреќи за спиење. Кога да се користи вреќата со работи за компресија : вреќи со работи за компресија се одлични кога минимизирањето на просторот е премија! Подолу се прикажани трите лесни чекори за да ви помогнат да го минимизирате потребниот простор. Оценките за температурата на вреќата за спиење се најчесто поставуваните прашања затоа што е најбудувачко!. Подолу се дадени некои факти кои се надеваат дека ќе помогнат да се разјасни оваа збунувачка тема.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди