.

.

New
KAERM KIDS BOYS DIVES COMPRESSION TERMAL LONG SLOEV ATHETCITAST ATHETCITACTION

KAERM KIDS BOYS DIVES COMPRESSION TERMAL LONG SLOEV ATHETCITAST ATHETCITACTION

DEN 207.20

Тековен
Во продавницата

Полиестер, спандекс Облеката е изработена од полиестер и спандекс материјал, миење на рацете, машина за перење. Табела со големина значи опсег на возрасни за деца, но тие се само за општо водство. Долга ракави кошула, тркалезен врат. Совпаѓање на хеланки со удобна еластична лента за половината. Влијанието на компресијата го подобрува протокот на крв и снабдувањето со кислород. Конструирана со дише, брзо суво и влага за трошење на четиринасочна ткаенина што се движи со телото на вашите деца додека ја елиминира потта. Совршен долна облека за момчиња и девојчиња во кошарка, фудбал, фудбал, трчање, кикбокс, скијање, уметничко лизгање, хокеј, карате, сноубординг и така натаму. Сет вклучуваат : 1 парчиња кошула, 1 пар хеланки Состојба : Ново со материјал за ознаки : полиестер, таг Спандекс бр .- | - Препорачана големина за деца - | градите - | - Должина на кошулата - | - Должина на ракавот - | - Левачки леќи | - Должина на хеланки - 22 - | - - 5-6 | - 27.0 "/68cm - | 18.0 "/33cm | - 20.5"/50-70cm - | 27.0 "/68cm - 24- - | 6-7 | - 28.0 "/72cm - | - -19.0 "/48cm | - 14.0 "/52-74cm - | 28.0"/71cm- 26 - | 7-8 | - 30.0 "/76см - | 20.0 "/50cm | - 15.0 "/52-78cm - | 29.0 "/74cm - 28 - | 8-9 | - 31,5 "/80cm - | 21.0 "/41cm | - 21.0"/54-82cm- -| 30.0 "/76cm - 30 - | 9-10 - | - 33.0 "/84cm - | 22.0 "/43cm | - 22.0 "/56-86cm-|-31.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди