.

.

New
XII WY Анти -магла безбедносни очила лабораторија безбедносни очила над очила заштитнички се вклопуваат преку очила за рецепти Изградени очила

XII WY Анти -магла безбедносни очила лабораторија безбедносни очила над очила заштитнички се вклопуваат преку очила за

DEN 0.33

Тековен
Во продавницата

Увезени Пластична рамка. Поликарбонат леќи. Облога за обложување против магла. Заштитна безбедносна очила, голема големина на фитвер, идеа за безбедност на идеи и дом. Анти-магла чиста леќа со подлога за нос спречува магла и ви дава одлична визуелна јасност. 【Заштита на целосна покриеност】-Целосно покритие со облога против гребење за најдобра заштита. Изграден за целата видливост и високо ниво на директна и периферна заштита на очите од летачки парчиња. Ги надминува стандардите ANSI Z87. Ултра мекото дизајнирање на завиткување на контурите на лицето; Широка визија, голема големина за да се вклопи над повеќето очила на рецепт; Флексибилната пластика обезбедува вклопување без притисок; Не-легање компјутер јасна леќа со широко видно поле и визија за супер јасност; Повеќекратни намени : Училишни и научни лаборатории, обработка на дрво, електрично заварување, градежништво, прскање на боја - блокови прашина, искри, метални чипови и парчиња летачки. Одржување Избегнувајте употреба на детергенти или SUAP за да се изврши функцијата против магла; Отфрлете го очилата ако веќе не може да се зацврсти безбедно, ако видливоста е замаглена и не може да се врати по чистењето или ако е оштетен. Добијте ги вашите добри заштитни очила за заштита на вестите сега и направете ја вашата добра вест!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди