.

.

New
Toddmomy новороденче Swaddle 2 парчиња Санта Свадл Месец СТЕР Спиење - За прилагодливи бебешки коцки удобни ќебеки со торбички, вреќа памучна вреќа, завиткана од новороден?

Toddmomy новороденче Swaddle 2 парчиња Санта Свадл Месец СТЕР Спиење - За прилагодливи бебешки коцки

DEN 386.88

Тековен
Во продавницата

Contебе за памук : Го намалува ризикот од прегревање и е супер, додека исто така е дише, пријатно и топло Памук за спиење на памук : Тоа би го направило совршен подарок за секоја пригода, како што се бебешки туш, роденден на бебе, итн. Удобно swaddle : Помагајќи им на новите родители да се опуштат повеќе и можат да заштедат многу време за бебиња без да се грижат. Swaddle вреќа за спиење на новороденчиња : Погодното обвивка за памук прави пелена на полноќ да го смени ветрето. Пакетот вклучува 2 X Карактеристики на ќебето Swaddle -m Големина за 3-6 месец : 77. -Материјална : Памучна вреќа за спиење на новороденче -Тоа е совршено за летно време на спиење, но исто така може да биде слоевито со потопла облека за спиење за постудени временски услови за ќебиња од муслин. -Се може да се користи за бебе на различни возрасти, големина со 0-3 месеци и m големина за 3-6 месеци крпа од новороденче. -Со, прилагодливи сврзувачки елементи на рамената, со дарежлива лесна отворена вреќа дизајн за новороденчиња. -С големина за 0-3 месец : 67.04x0 торби за спиење за бебиња. -Насолно обвивка за памук прави пелена на полноќ да ја смени вреќата за завиткување на бебето. -Това оваа торба за спиење ќе расте со вашето бебе и ја прави совршена торба за транзиција на бебето за бебиња за бебиња. Sleepsack Made од прочистен памучен материјал.comfy swaddle Бидете сигурни дека ќе прекинете со размахване кога бебето покажува знаци на превртување или пробивање од обвивката за шипки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди